Właściwości folii w płynie


Od pewnego czasu wśród materiałów hydroizolacyjnych swoisty prym wiedzie folia w płynie. I dlatego też warto przyjrzeć mu się nieco bliżej.
Producenci folii w płynie pomysł na jej stworzenie zaczerpnęli z samej natury, a konkretnie z właściwości żywic. Początkowo płynne, z czasem twardnieją, tworząc niesamowicie skuteczną warstwę ochronną dla tego, co pokrywają. Zresztą doskonałym przykładem jest bursztyn, we wnętrzu którego można odkryć po milionach latach zakonserwowane szczątki organizmów. I tak właśnie działa żywica. A producenci folii postanowili stworzyć jej syntetyczny odpowiednik. Tak właśnie powstał materiał, który sprawia, że hydroizolacja łazienki to proces niezwykle efektywny.
Folia nakładana jest w tych strefach, które szczególnie narażone są na zawilgocenia. Oczywiście taką strefą jest podłoga, przestrzeń wokół kabiny prysznicowej oraz dolne części ścian sąsiadujące z wanną. I to na nich przede wszystkim izolację się stosuje. A gdy jest fachowo zrobiona,wykończenie, czy remont łazienki nabierają nowego wymiaru. Bo dzięki odpowiedniej izolacji, łazienka przez lata nie ma problemu ani z grzybem, ani tym bardziej z pleśnią. No i materiały wykończeniowe o wiele lepiej się trzymają.

Sprawdź również: hydroizolacja balkonu